Čeljabinsk - Jaroslavl 2:1Růžička se trefil a Čeljabinsk přerušil vítěznou sérii lídra KHL

Gól českého útočníka Martina Růžičky pomohl hokejistům Čeljabinsku porazit suverénně vedoucí tým Kontinentální ligy Jaroslavl 2:1 a ukončit jeho sérii třinácti vítězství. Bývalá opora Třince otevřela ve 33. minutě skóre zápasu svou druhou brankou v sezóně. Z 26 utkání tohoto ročníku KHL má Růžička chudou bilanci dva góly a jedna přihrávka.

Útočník české reprezentace Martin Růžička

K vítězství Traktoru přispěl i gólman Pavel Francouz, který pochytal 33 střel. Český brankář se minulý pátek vrátil do hry po šestitýdenní pauze zaviněné zraněním kotníku a za beznadějného stavu 0:5 nastoupil na závěrečných jedenáct minut duelu s Kazaní (1:5).

Čeljabinsk proti lídrovi soutěže přerušil šňůru tří nezdarů, v tabulce Východní konference je ale až desátý.

Další český brankář Jakub Kovář inkasoval třikrát při porážce Jekatěrinburgu na ledě Jokeritu Helsinky 1:4, poslední gól dal finský tým do prázdné klece.