Záhřeb - Soči 3:2 SNKvapilovy přihrávky pomohly Záhřebu ukončit sérii porážek

Moskva

Dvěma přihrávkami pomohl útočník Marek Kvapil hokejistům Medveščaku Záhřeb ukončit sérii čtyř porážek v Kontinentální lize. Chorvatský tým dnes zdolal Soči 3:2 po samostatných nájezdech.

Útočník Marek Kvapil.

Kvapil, jenž se kvůli zdravotním problémům omluvil reprezentačnímu kouči Vladimíru Vůjtkovi z nadcházejícího Channel One Cupu, se prosadil i v rozstřelu, který zahajoval. Svou bilanci v této sezoně vylepšil na 10 branek a 17 asistencí.

V kanadském bodování je z českých hráčů lepší pouze Jan Kovář z Magnitogorsku, který dnes zaznamenal jednu asistenci při porážce 3:5 v Petrohradu. Kovář zápas nedohrál poté, co byl v 51. minutě vyloučen na pět minut a do konce utkání za úder do hlavy a krku Vadima Šipačova.

Při Kovářově pobytu na trestné lavici rozhodl o výhře obhájce titulu Andrej Kutějkin. V 58. minutě pak při power play Magnitogorsku zpečetil vítězství domácích Ilja Kovalčuk. Petrohrad zvítězil poosmé za sebou, zatímco Magnitogorsk utrpěl čtvrtou porážku v řadě.