Útočník Kovář je čtvrtý v produktivitě KHL

Moskva

Český hokejový útočník Jan Kovář z Magnitogorsku je čtvrtý v produktivitě Kontinentální ligy a o deset bodů zaostává za klubovým spoluhráčem Sergejem Mozjakinem, který kanadskému bodování vládne. Kovář si připsal ve 39 zápasech 39 bodů za 13 branek a 26 asistencí. Mezi nahrávači je rovněž čtvrtý.

Jan Kovář z Magnitogorsku.

Mozjakin si ve 40 utkáních připsal 49 bodů a s 28 brankami je i nejlepším střelcem o pět přesných zásahů před Kanaďanem Nigelem Dawesem z Astany. Druhý je v produktivitě Alexandr Radulov z CSKA Moskva, jenž si připsal 45 bodů (17+28), třetí Linus Omark z Ufy dal o tři góly méně.

Osmadvacáté místo patří Marku Kvapilovi z Medveščaku Záhřeb, který v 41 duelech zaznamenal deset gólů a 17 přihrávek. Brankář Alexander Salák z Novosibirsku je třetí s úspěšností zákroků 94,1 procenta a pátý s průměrem 1,81 obdržené branky na zápas. S čtyřmi čistými konty se dělí o páté místo.

Kanadské bodování KHL:
1. Mozjakin (Magnitogorsk) 40 zápasů/49 bodů (28 branek + 21 asistencí)
2. A. Radulov (CSKA Moskva) 37/45 (17+28)
3. Omark (Ufa) 40/42 (14+28)
4. Jan Kovář (Magnitogorsk) 39/39 (13+26)
Brankáři:
Alexander Salák (Novosibirsk) odchytal v 35 zápasech 2017:34 minuty, inkasoval 61 branek, má průměr 1,81 obdržené branky na zápas, úspěšnost zákroků 94,1 procenta a čtyřikrát udržel čisté konto.
Pavel Francouz (Čeljabinsk) odchytal v 15 zápasech 698:24 minuty, inkasoval 24 branek, má průměr 2,06 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 92,8 procenta.
Dominik Furch (Omsk) odchytal v 35 zápasech 2126:40 minuty, inkasoval 68 branek, má průměr 1,92 obdržené branky na zápas, úspěšnost zákroků 92,6 procenta a čtyřikrát udržel čisté konto.
Jakub Sedláček (Dinamo Riga) odchytal v 16 zápasech 835:36 minuty, inkasoval 36 branek, má průměr 2,58 obdržené branky na zápas, úspěšnost zákroků 91,7 procenta a jednou udržel čisté konto.
Jakub Kovář (Jekatěrinburg) odchytal v 37 zápasech 2074:32 minuty, inkasoval 81 branek, má průměr 2,34 obdržené branky na zápas, úspěšnost zákroků 91,5 procenta a jednou udržel čisté konto.
Jakub Štěpánek (Čerepovec) odchytal v 26 zápasech 1468:48 minuty, inkasoval 68 branek, má průměr 2,78 obdržené branky na zápas, úspěšnost zákroků 89,7 procenta a dvakrát udržel čisté konto.
Filip Novotný (Novokuzněck) odchytal v čtyřech zápasech 113:36 minuty, inkasoval osm branek, má průměr 4,23 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 88,6 procenta.