Novosibirsk - Čeljabinsk 3:1Salák vychytal v KHL Novosibirsku posun do čela konference

Moskva

Alexander Salák vychytal hokejistům Novosibirsku výhru 3:1 nad Čeljabinskem a posun do čela Východní konference Kontinentální ligy. Český reprezentační brankář zneškodnil 28 střel hostujícího mužstva, překonal ho jen Maxim Jakuceňa v 36. minutě.

Alexander Salák na tréninku české reprezentace.

Sibir, který dva předchozí zápasy prohrál, rozhodl o tříbodovém zisku v poslední třetině. Vyrovnaný stav 1:1 zlomil v 45. minutě v přesilovce po rychlé kombinaci Sergej Šumakov, posléze se trefil ještě Damir Žafjarov.

Vedoucí celek Charlamovovy divize Magnitogorsk vyhrál potřetí za sebou. K těsnému vítězství 1:0 v Chabarovsku mu pomohl i český útočník Tomáš Filippi, po jehož přihrávce se v 35. minutě střelecky prosadil kanadský zadák Chris Lee.

Vítěznou sérii prodloužil i Slovan Bratislava pod vedením Miloše Říhy staršího. Na ledě Dinama Riga uspěl 2:1 po nájezdech a vyhrál popáté v řadě, což ho posunulo na poslední postupové místo do play off. Proměněným nájezdem k výhře přispěl i Lukáš Kašpar, naopak Václav Nedorost nedal.