Kontinentální liga

Nedorost měl na hokejce hattrick, ale raději přihrál Kašparovi. Po utkání chválil diváky

7. ledna 2016 22:15 - Bratislava

Český útočník Václav Nedorost přispěl v Kontinentální lize dvěma brankami k vítězství Slovanu Bratislava nad Jokeritem Helsinky v poměru 4:2. V dramatickém středečním utkání ukončil slovenský celek šestizápasovou vítěznou sérii Jokeritu. Kromě Nedorosta přispěli k triumfu domácích i další čeští hokejisté, když Lukáš Kašpar měl bilanci 1+1 a obránce Tomáš Kundrátek jednu asistenci.

Profimedia.cz

Utkání bylo velmi vyrovnané, ale podařilo se vám zvítězit.

Publikum bylo skvělé a bylo to krásné utkání. Celý tým to dnes vydřel a to se cení. V první třetině jsme hráli hodně oslabení, ale obětavostí jsme to udrželi, i když Jokerit má nejlepší přesilovku v lize. Všichni jsme udělali maximum, abychom dnes tři body získali. I diváky to dostalo do ráže.

Jak jste viděl své dvě branky?

Při prvním gólu jsem dostal přihrávku od Lukáše (Kašpara) před branku a jen jsem do toho plácl, nebylo moc času nic vymýšlet. Při druhém jsem už při přebírání puku věděl, co udělám. Chtěl jsem střílet nad ledem. Šlo to však po zemi, ale naštěstí to tam padlo.

Myslel jste na konci utkání i na hattrick?

Člověk to má malinko v podvědomí. Hlavně, když soupeř hrál na konci bez gólmana. Raději jsem však nahrál Lukášovi a on dal gól.

Před koncem utkání jste hráli v oslabení celé čtyři minuty. Co vám běželo hlavou?

Říkali jsme si, že to musíme ubránit, protože už před tím jsme ubránili dost oslabení. Člověk má malinko v hlavě, že to bude dlouhé, ale na druhou stranu jsme doufali, že nám pomůžou i diváci. Ty poslední čtyři minuty jsme odehráli asi nejlepší oslabení v zápase. Až tak moc šancí soupeř neměl, i když to byla tak dlouhá přesilovka.

Prodloužili jste vítěznou sérii na šest utkání za sebou.

Chytli jsme se. Jak vidíme, že jsme v boji o play off, tak se každý snaží odvést maximum a na ledě je to vidět. Pokud budeme pracovat tak, jako dnes, můžeme to dotáhnout do úspěšného konce.

Hrál jste centra, ale teď hrajete v prvním útoku na levém křídle. Nevadí vám to?

Problém by asi byl, kdybych hrál pravé křídlo. To, že hraji křídlo, jsem přivítal, protože jak jsem nehrál pro zranění tři týdny, kondice nebyla tak dobrá jako před tím. Centr musí malinko víc bruslit. Začalo to klapat a tak není důvod nic měnit.