Jekatěrinburg - Ufa 3:2 PPKoukal v KHL přihrál na vítězný gól v prodloužení

Moskva

Český hokejový útočník Petr Koukal přihrál v první minutě prodloužení na vítězný gól Jekatěrinburgu v utkání KHL s Ufou. V zápase to byla jeho druhá gólová přihrávka a Avtomobilist i díky němu zvítězil 3:2. Udržel se tím na poslední postupové pozici ve Východní konferenci o bod před Nižněkamskem, který vyhrál 4:1 na ledě lídra této skupiny Omsku, v jehož brance musel porážku strávit Dominik Furch.

Útočník Petr Koukal .

Gól Martina Růžičky po přihrávce Filipa Nováka pomohl Čeljabinsku v Astaně jen k bodu, domácí Barys vyhrál po nájezdech 5:4. Mezi střelce se zapsal i Lukáš Radil ze Spartaku, ale moskevský klub utrpěl debakl 2:7 v Nižním Novgorodu.

A gól dal také Roman Horák z Podolsku při porážce 2:5 v Novosibirsku. Sibir se bodově dotáhl na druhý tým Východní konference Magnitogorsk, který prohrál 2:4 v Chanty-Mansijsku.

Západní konferenci i celé soutěži vévodí CSKA, který vyhrál 5:0 v Rize. Bylo to deváté vítězství moskevského velkoklubu za sebou, přičemž posledních sedm vybojoval na ledě soupeřů.

Kontinentální hokejová liga:
Novokuzněck - Dynamo Moskva 1:4
Omsk - Nižněkamsk 1:4
Novosibirsk - Viťaz Podolsk 5:2 (za hosty Horák 1+0)
Barys Astana - Čeljabinsk 5:4 po sam. nájezdech (za hosty M. Růžička 1+0, F. Novák 0+1)
Jekatěrinburg - Ufa 3:2 v prodl. (za domácí Koukal 0+2)
Chanty-Mansijsk - Magnitogorsk 4:2
Lada Togliatti - HK Soči 1:3
Kazaň - Jaroslavl 2:3 po sam. nájezdech (za hosty Novotný 0+1)
Nižnij Novgorod - Spartak Moskva 7:2 (za hosty Radil 1+0)
Čerepovec - Jokerit Helsinky 1:2
Dinamo Minsk - Petrohrad 3:2
Dinamo Riga - CSKA Moskva 0:5