Jaroslavl - Petrohrad 3:2 PPNovotný rozhodl v prodloužení o výhře Jaroslavle nad Petrohradem

Moskva

Český útočník Jiří Novotný z Jaroslavle rozhodl v prodloužení úvodní zápas osmifinálové série v play off KHL proti Petrohradu. Jeho chvíle přišla za stavu 2:2 v 75. minutě, kdy po zpětné přihrávce Daniila Apalkova se štěstím natřikrát překonal brankáře Mikka Koskinena.

Jiří Novotný během kempu hokejové reprezentace ve Velkých Popovicích.

Novotného první střelu zblokovali hned dva hráči, mistr světa z roku 2010 ale ze vzduchu znovu holí pošťouchl puk a v blízkosti lapačky finského gólmana letící kotouč ještě jednou usměrnil do branky.

Lokomotiv se ujal vedení v sérii stejně jako vítěz základní části CSKA Moskva po výhře 2:0 nad Slovanem Bratislava. Do zbylých dvou sérií v Západní konferenci naopak vstoupily lépe hostující týmy. Nižnij Novgorod nečekaně vyhrál přestřelku v Helsinkách nad Jokeritem 6:4, Dynamo Moskva zvítězilo v Soči 4:1.