Nevídaná bitka v KHL. Bek Ufy hodil po soupeři jeho helmu a trefil ho do hlavy

Kazaň

K play off prostě emoce patří a o vypjaté situace i pěstní šarvátky není ve vyřazovacích bojích nouze. To platí i o osmifinálové sérii Kontinentální hokejové ligy mezi Kazaní a Ufou. Ve třetí třetině nedělního čtvrtého utkání se do sebe pustili obránce Kazaně Ryan Wilson a zadák Salavatu Julajev Maxim Gončarov a jejich bitka přinesla i jeden netradiční moment.

Gončarov hodil po Wilsonovi helmu

Kanaďana Wilsona, jenž loni v létě po šesti letech opustil NHL a Colorado, a jeho soka v potyčce se od sebe pokoušeli oddělit čároví rozhodčí, úspěšní ale nebyli. A když už se zdálo, že se jim to povede, přišla další rozbuška. Gončarov totiž sebral protivníkovi helmu, aby ji po něm posléze hodil a zasáhl Wilsona do hlavy.

Oba hráči dostali za bitku pětiminutové tresty, Gončarov navíc od arbitrů vyfasoval dvě minuty za hrubost a rovněž desetiminutový trest za nesportovní chování.

Ufa utkání vyhrála 4:1 a v sérii vede 3:1 na zápasy. Už v úterý tak může na domácím ledě oslavit postup do čtvrtfinále soutěže.