Magnitogorsk - Novosibirsk 3:1Čeští brankáři ve čtvrtfinále Kontinentální ligy neuspěli

Čeští brankáři v úvodních zápasech čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy neuspěli. Novosibirsk v sestavě s Alexanderem Salákem prohrál v Magnitogorsku 1:3, Omsk v brance s Dominikem Furchem doma podlehl Ufě 2:3 v prodloužení.

Český brankář Alexander Salák.

Salák dostal v úvodu utkání v Magnitogorsku dva rychlé góly, ale pak už neinkasoval. Slovenský obránce Andrej Meszároš v polovině zápasu snížil, ale o vyrovnání usiloval Sibir marně. Naopak minutu před koncem při power play hostů poslal puk do jejich prázdné branky Alexandr Sjomin a rozhodl.

Omsk se v první minutě třetí třetiny dostal do vedení 2:1, když český obránce Michal Kempný poslal prudký puk před branku Ufy a Denis Paršin ho tečoval do sítě. Hosté ale vyrovnali a v 73. minutě Furcha překonal Sergej Soin, který předtím získal puk po velkém nedorozumění domácích zadáků.