Magnitogorsk - Ufa 3:2 PPMagnitogorsk porazil Ufu gólem z 90. minuty, přihrál na něj Kovář

Gól a asistence českého útočníka Jana Kováře pomohly hokejistům Magnitogorsku vyhrát první semifinále Kontinentální ligy. Metallurg v domácím prostředí otočil zápas s Ufou a brankou z 90. minuty zvítězil 3:2 v prodloužení.

Jan Kovář z Magnitogorsku na archivním snímku.

Jako první se v 28. minutě trefil hostující Lepistö, ale za deset minut připravil Ufu o vedení Kovář. Reprezentační útočník v přesilovce překonal Svedberga střelou z ostrého úhlu a v letošním play off skóroval popáté.

Na začátku třetí třetiny pak otočil stav na 2:1 domácí Kajgorodov, ale vyrovnat posléze dokázala také Ufa. Prodloužení zařídil gólem z 54. minuty Grigorenko.

Prodloužení trvalo téměř půl hodiny a zakončila ho další akce s českou účastí. Po Kovářově přihrávce zajistil Metallurgu první semifinálovou výhru Mozjakin.

Hraje se na čtyři vítězství, druhý zápas se v Magnitogorsku uskuteční v pátek.