Jan Kovář skončil druhý v produktivitě play off KHL

Český hokejový útočník Jan Kovář z mistrovského Magnitogorsku skončil druhý v produktivitě play off Kontinentální ligy o dva body za spoluhráčem Sergejem Mozjakinem. V 23 zápasech si šestadvacetiletý centr připsal 23 bodů za osm branek a 15 asistencí. Mozjakin zaznamenal 11 gólů a 14 přihrávek. Kovář byl druhý za Mozjakinem i v tabulce střelců a stal se nejlepším nahrávačem.

Jan Kovář z Magnitogorsku na archivním snímku.

Mozjakin ovládl kanadské bodování play off KHL podruhé. Zvítězil i při předešlém titulu Metallurgu v roce 2014, kdy si připsal rekordních 33 bodů za 13 gólů a 20 asistencí z 21 zápasů.

Na 19. místě skončil další český zástupce vítěze Gagarinova poháru Tomáš Filippi. Český útočník nasbíral devět bodů za pět branek a čtyři asistence.

Kanadské bodování:
1. Mozjakin 23 zápasů/25 bodů (11 branek + 14 asistencí)
2. Jan Kovář (oba Magnitogorsk) 23/23 (8+15)
3. Šipačov (Petrohrad) 15/16 (7+9)
4. Omark (Ufa) 19/16 (5+11)
5. A. Radulov (CSKA Moskva) 20/16 (4+12)
6. Sjomin 23/15 (7+8)
7. Zaripov (oba Magnitogorsk) 23/15 (6+9)
8. Gusev (Petrohrad) 15/14 (5+9)
9. Lepistö (Ufa) 19/13 (6+7)
10. Zajcev (CSKA Moskva) 20/13 (4+9)
...19. Filippi (Magnitogorsk) 23/9 (5+4)
Brankáři:
Alexander Salák (Novosibirsk) odchytal v devíti zápasech 523:46 minut, inkasoval 16 branek, průměr měl 1,83 obdržené branky na zápas, úspěšnost zákroků 94,2 procenta a dvakrát udržel čisté konto.
Dominik Furch (Omsk) odchytal v 11 zápasech 711:26 minut, inkasoval 22 branek, průměr měl 1,86 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 94,1 procenta.
Jakub Kovář (Jekatěrinburg) odchytal ve dvou zápasech 75:17 minut, inkasoval čtyři branky, průměr měl 3,19 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 90,7 procenta.