Novokuzněck - Magnitogorsk 5:4 SNKovář dvakrát skóroval a zachránil hokejistům Magnitogorsku bod

Hokejista Jan Kovář z Magnitogorsku dal dva góly a v Kontinentální lize bodoval v desátém utkání za sebou. Na ledě Novokuzněcku zachránil český útočník hostům bod vyrovnáním na 4:4, ale v nájezdech pak domácí tým jejich pětizápasovou vítěznou šňůru ukončil.

Útočník Jan Kovář.

Kovář v obou případech skóroval v přesilové hře. Ve 24. minutě snížil na 1:2, ale Novokuzněck kontroval dalšími dvěma brankami. Hostům se však stíhací jízda vydařila a Kovář šest a půl minuty před koncem třetí třetiny vyrovnal.

V rozstřelu ale český útočník nájezd neproměnil, po něm neuspěl ani Sergej Mozjakin a z výhry se radovalo domácí mužstvo. V kanadském bodování má Kovář na kontě šest gólů a deset asistencí, s 16 body je nejlepším Čechem v lize.

Poprvé v sezoně nastoupil za Omsk český útočník Vladimír Sobotka, kterého se v létě marně snažilo získat do NHL vedení St. Louis Blues. Účastník Světového poháru byl v utkání s Čeljabinskem dvakrát vyloučen, Avangard nicméně domácím vítězstvím 3:1 ukončil sérii tří porážek.