Chabarovsk - Čeljabinsk 4:2Kolář po Zohornově přihrávce zajistil v KHL výhru Chabarovsku

Moskva

Obránce Jan Kolář z Chabarovsku vstřelil v utkání Kontinentální hokejové ligy proti Čeljabinsku vítězný gól, přihrál mu na něj krajan Tomáš Zohorna. Ten se pak další asistencí podílel i na brance na konečných 4:2. Amur tak ukončil sérii tří porážek.

Jan Kolář během tréninku české reprezentace v O2 Areně v Praze.

Kolář dal v posledních osmi zápasech pět gólů. Celkem má v sezóně na kontě sedm branek a spolu s Kirillem Kolcovem z Čeljabinsku je nejlepším střelcem mezi obránci.

Chabarovsk výborně začal a v sedmé minutě vedl už 2:0, avšak ještě v první třetině o náskok přišel. Kolář pak po Zohornově přihrávce rozhodl v 27. minutě.

Skóroval také další český zadák Tomáš Kundrátek, který dal po návratu ze Světového poháru už čtyři góly. Nejlepší obránce minulého týdne KHL dostal bratislavský Slovan v zápase s nejlepším týmem Východní konference Kazaní do vedení, o vítězství slovenského celku 2:1 v prodloužení pak rozhodl tři vteřiny před sirénou český útočník Václav Nedorost.

Zato nejproduktivnější Čech v lize Jan Kovář vyšel po 15 zápasech naprázdno. Magnitogorsk se ve Vladivostoku proti domácímu brankáři Igoru Bobkovovi neprosadil vůbec a prohrál 0:3.

Kontinentální hokejová liga:
Chabarovsk - Čeljabinsk 4:2 (za domácí Kolář 1+0, T. Zohorna 0+2)
Vladivostok - Magnitogorsk 3:0
Kunlun Red Star - Ufa 3:2
Jokerit Helsinky - HK Soči 2:3 v prodl.
Dinamo Minsk - Spartak Moskva 1:5 (za hosty Radil 0+1)
Dinamo Riga - Nižnij Novgorod 1:2 po sam. nájezdech
Slovan Bratislava - Kazaň 2:1 v prodl. (za domácí Kundrátek a Nedorost 1+0, Valský 0+1)
Záhřeb - Nižněkamsk 4:1 (za domácí Mertl 0+1)