Novosibirsk - Kazaň 1:2

Sekáčův gól nasměroval Kazaň k výhře na ledě Novosibirsku

22. listopadu 2016 16:31 - Moskva
(Aktualizováno: 22. listopadu 2016 16:51)

Jiří Sekáč vstřelil v Kontinentální lize šestý gól v sezóně a pomohl hokejistům Kazaně k vítězství 2:1 v Novosibirsku. Český útočník v polovině utkání otevřel skóre v přesilovce, když před brankářem tečoval střelu od modré čáry.

Vlastimil Vacek, Právo

Krátce poté zvýšil vedení hostů Andrej Čibisov, na jediný gól Novosibirsku přihrál tři minuty před koncem český obránce Adam Polášek. V tabulce Východní konference ztrácí Kazaň na vedoucí Magnitogorsk tři body.

Bod za asistenci si připsal také Vladimír Sobotka z Omsku, který na domácím ledě porazil Ladu Togliatti 6:3. Avangard už ve 12. minutě vedl 4:1, Sobotka přihrál na poslední branku zápasu Alexandru Pěrežoginovi a bodoval ve čtvrtém utkání za sebou. Šňůra omských vítězství je ještě o tři zápasy delší.

V duelu Novokuzněcku s Nižněkamskem padl gól už po osmi sekundách hry. Hosty dostal bleskově do vedení Kanaďan Gilbert Brulé, k rekordu KHL mu ale ještě dvě vteřiny chyběly. Domácí sice stav otočili, ale v druhé třetině dostali dvě branky v rozmezí 37 sekund a nakonec prohráli 4:5.