Spartak - Slovan 4:2Radil vstřelil v KHL vítězný gól Spartaku v utkání proti Slovanu

Moskva

Hokejový útočník Lukáš Radil pomohl v KHL vítězným gólem a přihrávkou k výhře Spartaku Moskva 4:2 nad Slovanem Bratislava, za který se trefil Radek Smoleňák. Ruský tým ukončil sérii pěti porážek, svěřenci českého trenéra Miloše Říhy zaznamenali čtvrtou prohru z posledních pěti zápasů.

Útočník Lukáš Radil (vpředu) na srazu české hokejové reprezentace.

Radil se poprvé do statistik utkání zapsal v 28. minutě, kdy byl na začátku přesilovkové kombinace, kterou zakončil ranou od modré Dmitrij Kalinin a vyrovnal na 1:1. Hosté vedli po brance Kylea Chipchury z 10. minuty.

Ve třetí třetině Spartak zápas otočil třemi góly. V 45. minutě skóroval Viktor Bobrov a necelé dvě minuty poté Radil po skákavé přihrávce zpoza branky šestou trefou v sezoně zvýšil. Hostům vykřesal naději na body snížením v 52. minutě Smoleňák, ale definitivu dal výsledku krátce nato Alexandr Vasiljev.

Obránce Adam Polášek si připsal jubilejní dvacátou asistenci v sezóně, ale jeho Novosibirsk utrpěl doma debakl 2:6 s Nižněkamskem.