Viťaz - Jekatěrinburg 3:2Obránce Jeřábek přihrál v KHL na všechny tři góly Podolsku

Moskva

Obránce Jakub Jeřábek z Podolsku přihrál v utkání Kontinentální hokejové ligy s Jekatěrinburgem na všechny tři branky domácího týmu, který zvítězil 3:2. První gól zápasu vstřelil po jeho asistenci Roman Horák.

Hokejový obránce Jakub Jeřábek.

Podolsk dal všechny tři góly v přesilovkách a po dvou porážkách zvítězil. Horák skóroval ve 12. minutě a prosadil se potřetí z posledních čtyř zápasů.

Pětadvacetiletý plzeňský odchovanec Jeřábek už v KHL, kde hraje prvním rokem, zažil ještě vydařenější zápas. Přesně před měsícem se na vítězství Podolsku 9:6 nad Dinamem Minsk podílel pěti body za dvě branky a tři asistence. Spolu s krajanem Adamem Poláškem z Novosibirsku patří Jeřábek k nejlépe přihrávajícím zadákům v lize.

Ve třetím utkání za sebou skóroval útočník Radek Smoleňák, ale gólem v poslední třetině zápasu Slovanu Bratislava s Novosibirskem jen zmírnil porážku slovenského týmu. Slovan nakonec doma prohrál 2:5.