Jekatěrinburg - Spartak 4:3Buchtele prvním gólem od října pomohl Jekatěrinburgu k výhře

Hokejový útočník Jan Buchtele z Jekatěrinburgu pomohl svým prvním gólem v KHL od října k výhře 4:3 nad Spartakem Moskva. Na vítězné brance Avtomobilistu se podílel asistencí další Čech Petr Koukal.

Jan Buchtele v dresu české reprezentace.

Šestadvacetiletý Buchtele se naposledy v normální hrací době trefil 18. října proti Jaroslavli. Následně byl zhruba měsíc zraněn, 28. listopadu sice rozhodl o výhře Jekatěrinburgu v samostatných nájezdech, ale tento gól se mu do statistik nepočítá.

Pátou branku v sezóně dnes bývalý hráč Pardubic či Sparty vstřelil ve druhé třetině poté, co se v útočném pásmu zmocnil volného puku, a poslal tým do vedení 3:2. Ve třetí třetině rozehrál akci před čtvrtou brankou Avtomobilistu Koukal a hosté už pouze snížili.