Ufa - Spartak 5:3Mertl gólem zahájil obrat

Útočník Tomáš Mertl zahájil gólem obrat výsledku v utkání Kontinentální hokejové ligy, v němž Ufa na domácím ledě porazila 5:3 Spartak Moskva. Český hráč v první minutě druhé třetiny snížil na 1:2 a do druhé přestávky jeho tým dalšími třemi brankami otočil skóre.

Hokejista Tomáš Mertl míří na reprezentační sraz.

Mertl se po nedávném přestupu ze Záhřebu trefil v novém působišti podruhé za sebou a podeváté v sezóně. Hvězdami zápasu byli jeho spoluhráči z útoku Kirill Kaprizov, který dal dva góly a na dva přihrál, a Švéd Linus Omark, jenž si připsal asistenci u prvních tří domácích branek. Ufa si upevnila páté místo ve Východní konferenci, Spartaku se ve druhé skupině po čtvrté porážce za sebou opět vzdálilo play off.

Útočník Podolsku Roman Horák přispěl asistencí k výhře 2:1 na ledě čínského účastníka KHL Kunlunu. Český hokejista bodoval v sedmém z osmi posledních utkání.