Stav série 2:4

Sobotka s Furchem pomohli Omsku do čtvrtfinále KHL

4. března 2017 10:27 - Moskva
(Aktualizováno: 4. března 2017 14:57)

Brankář Dominik Furch čistým kontem a útočník Vladimír Sobotka gólem pomohli Omsku k postupu do čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy. Avangard zvítězil v šestém osmifinálovém duelu 2:0 ve Vladivostoku a sérii vyhrál 4:2 na zápasy. V semifinále Východní konference čeká Jestřáby Kazaň.

Vlastimil Vacek, Právo

Omsk poslal do vedení už ve 48. sekundě Ilja Michejev. Pojišťovací gól přidal ve 32. minutě Sobotka, jenž převzal puk od spoluhráče Nikolaje Lemťugova a zakončil bekhendem z ostrého úhlu do odkryté branky. Český centr se tak střelecky prosadil v play off potřetí a získal osmý bod.

Furch zlikvidoval všech 17 střel domácího týmu a neinkasoval v druhém utkání po sobě, připsal si však první čisté konto. V předchozím duelu, který Omsk vyhrál 6:0, totiž vystřídal českého gólmana už za rozhodnutého stavu na posledních deset minut Oleg Šilin.

Klubová sezóna naopak skončila pro Pavla Francouze, jenž v brance Čeljabinsku nezabránil vyřazení od Barysu Astana. Traktor sice v šestém duelu v Kazachstánu vedl 1:0, domácí však otočili na 2:1 a sérii vyhráli 4:2. Společně s reprezentačním gólmanem Francouzem byl v poraženém týmu i útočník Jiří Novotný.