Soči - Petrohrad 2:1Soči podruhé v sezóně KHL ukončilo vítěznou sérii Petrohradu

Moskva/Praha

Po sérii deseti vítězství podlehli hokejisté Petrohradu v dnešním utkání KHL na ledě Soči 1:2. O překvapivé porážce suverénního lídra soutěže rozhodl v 55. minutě mladý útočník Ivan Laričev.

Soči mělo před zápasem o 50 bodů méně než Petrohrad, přesto dokázalo favorita už podruhé v sezoně zaskočit a znovu přerušilo jeho dlouhou vítěznou šňůru. V říjnu se stalo prvním přemožitele obhájce Gagarinova poháru v sezoně poté, co Petrohrad vyhrál úvodních 20 zápasů.

V dosavadních 41 utkáních neuspěli svěřenci kouče ruské reprezentace Olega Znaroka pouze čtyřikrát. Kromě Soči na ně vyzráli už jen hokejisté Kazaně a Spartaku Moskva. Čestný úspěch Petrohradu dnes zaznamenal Ilja Kovalčuk, nejproduktivnější hráč soutěže.

V dresu Kazaně se poprvé v sezoně objevil útočník Danis Zaripov, kterému IIHF nedávno zkrátila dvouletý trest za doping na půl roku. Ani zkušený ruský reprezentant nepomohl vedoucímu týmu Východní konference ukončit současné trápení. Kazaň podlehla Jaroslavli 1:4 a utrpěla čtvrtou porážku z posledních pěti zápasů.