Novgorod - Jaroslavl 2:3 PPJaroslavl je i díky Nakládalovi blízko postupu do čtvrtfinále KHL

Moskva

Hokejisté Jaroslavle porazili v play off KHL i potřetí Nižnij Novgorod a jedno vítězství je dělí od postupu do čtvrtfinále. Na dnešní výhře 3:2 v prodloužení na ledě Torpeda se podílel brankou a nahrávkou český obránce Jakub Nakládal, na straně poražených skóroval jeho reprezentační kolega Tomáš Kundrátek.

Nakládal nejprve ve 22. minutě přispěl asistencí k úvodní brance Brandona Kozuna a v úvodu třetí třetiny sám ranou od modré poslal Lokomotiv do dvoubrankového vedení. Nižnij Novgorod se však před domácími fanoušky nevzdal a Kundrátek ve 45. minutě podobnou ranou jako předtím Nakládal snížil. Tři a půl minuty před sirénou vybojoval Jurij Sergijenko prodloužení, které ale už po 52 sekundách ukončil hostující Staffan Kronwall.

V druhém dnešním čtvrtfinále Západní konference deklasoval Jokerit Helsinky 7:2 Soči na jeho ledě a ujal se vedení v sérii 2:1. V domácím týmu si jednu asistenci připsal další český obránce Adam Polášek.

Čtvrté zápasy se hrají ve středu.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy
Západní konference - 3. zápasy
Nižnij Novgorod - Jaroslavl 2:3 v prodl. (Kundrátek 1+0 - Nakládal 1+1), stav série 0:3
Soči - Jokerit Helsinky 2:7 (za domácí Polášek 0+1), stav série 1:2.