Magnitogorsk - Kazaň 2:5Stav série 1:2Kazaň i díky Sekáčovi poprvé vede v sérii s Magnitogorskem

Český útočník Jiří Sekáč gólem a asistencí přispěl k vítězství hokejistů Kazaně 5:2 na ledě Magnitogorsku a nejvýše nasazený tým Východní konference KHL se po třetím čtvrtfinále poprvé ujal vedení v sérii.

Jiří Sekáč během tréninku hokejové reprezentace.

Sekáč otevřel skóre hned v první minutě, v úvodu třetí třetiny se podílel na gólu na 4:2 svým desátým bodem v play off (2+8). Hvězdou zápasu byl jeho kanadský spoluhráč z útoku Justin Azevedo, který si připsal gól a tři přihrávky a s 13 body (5+8) se ujal vedení v produktivitě vyřazovací části.

Druhým vítězstvím za sebou otočila stav semifinále Východní konference i Ufa na ledě Čeljabinsku. Brankář domácího Traktoru Pavel Francouz ještě po dvou třetinách držel čisté konto a vedení 2:0, ale v úvodu poslední části během necelých čtyř minut třikrát inkasoval. Obrat řídil autor dvou gólů Michail Juňkov, na skóre už pak nezměnila nic ani hra domácích bez Francouze, který jinak pochytal třicet střel.