Kazaň - Čeljabinsk 2:1Stav série 1:0Hokejisté Kazaně po obratu porazili Francouzův Čeljabinsk

Kazaň

První finálový duel Východní konference KHL vyhráli po obratu hokejisté Kazaně, kteří porazili 2:1 Čeljabinsk. Český reprezentační gólman Pavel Francouz inkasoval v brance Traktoru dvakrát v poslední desetiminutovce, při drtivé převaze domácího týmu Ak Bars si připsal 41 úspěšných zákroků.

Pavel Francouz.

Čeljabinsk se ujal vedení ve 26. minutě po brance švédského útočníka Richarda Gyngeho, jenž se trefil i v úterním sedmém utkání předchozí série s Ufou. Kazaň měla jasně navrch, Traktor výrazně přestřílela 43:23, ale domácí dlouho nemohli překonat Francouzce.

Povedlo se jim to až v závěru, a to dvakrát v rozmezí necelých tří minut. Nejprve v 51. minutě vyrovnal po kombinaci Stanislav Galijev a v 54. minutě z otočky Justin Azevedo obrátil skóre na stranu Ak Bars.

Kazaň zvítězila přesto, že se musela obejít bez svého druhého nejproduktivnějšího hráče v play off Jiřího Sekáče. Českého útočníka vyřadilo minimálně z dnešního duelu zranění ruky z předchozí série s Magnitogrskem.

Druhý zápas se hraje v neděli opět v Kazani.