Oulu - Eisbären 2:3Hokejisté Eisbären vyhráli v Oulu, které je ze hry o postup

OULU

Hokejisté Kärpätu Oulu prohráli ve svém třetím zápase v Lize mistrů v základní skupině A s Eisbären Berlín 2:3 po samostatných nájezdech a prakticky tak přišli o šanci postoupit do semifinále premiérového ročníku soutěže. O volné místo se německý šampión utká s Metallurgem Magnitogorsk.

Domácí Finové se ujali vedení 20 sekund před koncem první třetiny, kdy brankáře Zeppa překonal Andersson. Eisbären ale dokázali hned na začátku další části zásluhou Quinta odpovědět a ve třetí dvacetiminutovce se dostali i do vedení. Aaltonen však v početní výhodě vyrovnal.

Rozhodnout zápas v normální hrací době, což by jim zajišťovalo setrvání ve hře o postup mezi nejlepší čtveřici v LM, však Oulu nedokázalo. O vítězi rozhodly samostatné nájezdy, ve kterých uspěl Berlín.

Konec postupových nadějí odvrátil Bern

Ve skupině B odvrátili možný definitivní konec postupových šancí hráči Bernu, kteří doma přehráli 7:5 švédský HV 71 i díky čtyřem gólům ve vlastním oslabení. Po čtvrtém hracím dnu soutěže jsou tak ve hře o postup všichni tři účastníci skupiny, vedle dnešních soupeřů i doposud neporažené Espoo.

Domácí se ujali vedení už po 61 vteřinách, kdy otevřel skóre Plüss. Švédové ještě v první třetině ale třemi góly otočili vývoj zápasu. Bern se ale nevzdal a v druhé části se k radosti více než sedmi tisíc diváků překonal hned třikrát brankáře Liva. Na švédského reprezentanta vyzrál dvakrát Dube.

Bern přiblížil k zisku tří bodů Josi

Jönköping se sice snažil vyrovnat, ale v 50. minutě přiblížil Bern zisku tří bodů Josi, díky kterému se SC prosadilo podruhé v zápase v oslabení. Ještě ve stejné početní výhodě se však prosadili Švédové, konkrétně finský reprezentant ve službách HV 71 Puistola.

Vyrovnat mohli hosté v další početní výhodě, která následovala krátce po jejich snížení. Místo toho však opět při vlastní přesilovce ještě dvakrát inkasovali. V závěru se jim sice podařilo snížit na 5:7, více duel ale zdramatizovat nedokázali.

Liga mistrů - skupina A:
Kärpät Oulu - Eisbären Berlín 2:3 SN. (1:0, 0:1, 1:1)
Branky: 20. Andersson, 48. Aaltonen - 23. Quint, 43. Robinson, rozhodující nájezd Felski. Rozhodčí: Persson, Vinnerborg - Jönsson, Ekenberg (všichni Švéd.). Vyloučení: 5:8, navíc Braun (Berlín) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4619.
1.Magnitogorsk220007:26
2.Eisbären Berlín311018:95
3.Kärpät Oulu300124:81
Skupina B:
SC Bern - HV 71 Jönköping 7:5 (1:3, 3:0, 3:2)
Branky: 25., 34. a 55. Dube, 2. Plüss, 24. Gamache, 50. Josi, 54. Rüthemann - 11. Gustafsson, 13. Beech, 20. Thornberg, 51. Puistola, 59. Angell. Rozhodčí: Looker (USA), Jablukov - Winnekens (oba Něm.), Kaspar (Rak.). Vyloučení: 7:8. Využití: 0:2. V oslabení: 4:0. Diváci: 7057.