Mezinárodní hokejová federace opět zkouší oživit Turnaj mistrů

16. června 2011 11:25 - PRAHA

Vedení Mezinárodní hokejové federace (IIHF) se pokouší opět oživit projekt Turnaje mistrů. Zástupci IIHF oslovili šest evropských zemí včetně České republiky, zda by měly zájem vyslat své mistry na turnaj, který by se v lednu příštího roku hrál v Petrohradě.

"Mezinárodní federace zatím jen sondovala, jestli by měli mistři zájem tento turnaj hrát. My jsme jim řekli, že rozhodnutí necháme na klubech," řekl dnes generální sekretář Českého svazu ledního hokeje Martin Urban ČTK.

Českou extraligu by případně zastupoval mistrovský Třinec, jehož zástupci by se podle neoficiálních informací konfrontaci se šampiony nejlepších evropských lig nebránili.

"Čekáme ale na bližší specifikaci (turnaje). Žádné informace o podmínkách startu jsme nedostali. Přišel nám jen e-mail s otázkou, zda tuto aktivitu podpoříme," uvedl Urban.

Podle informací ruských medií by se turnaj v Petrohradu hrál od 5. do 8. ledna 2012. Představit by se na něm měli zástupci KHL (Ufa), České republiky, Finska, Švédska, Švýcarska a Německa. Šest celků by v turnaji bylo rozděleno do dvou tříčlenných skupin a jejich vítězové by se utkali ve finále o Pohár prezidenta IIHF.

Turnaj mistrů se v Petrohradu již v minulosti hrál, v letech 2005 až 2008 jako takzvaný Super Six. V sezoně 2008/09 jej nahradil projekt Ligy mistrů, který však po roce ekonomicky zkrachoval. Od té doby se každoročně spekuluje o tom, zda bude Liga mistrů obnovena, ale zatím k tomu nedošlo.

ČTK

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů