Rubriky:

MS 2016

Víc než stoprocentní výkon a zasloužená výhra, těší Vůjtka skalp Rusů

7. května 2016 07:12 - Moskva

V Rusku má velké jméno, vždyť Jaroslavl dvakrát dovedl k titulu v Superlize. Vladimír Vůjtek tam je prostě uznávanou osobou a po pátečním triumfu české reprezentace nad domácím národním týmem na úvod MS v Moskvě jeho kredit zase stoupl. Vždyť i kouč sborné Oleg Znarok svého protějška po zápase uznale poplácal po zádech. „Věřili jsme, že pro nás bude výhoda, že Rusko ještě nebylo kompletní,“ prohlásil Vůjtek po výhře 3:0..

 

Roman Vondrouš, ČTK

Češi svého pátečního soupeře porazili už počtvrté z pěti vzájemných zápasů v sezóně a v moskevském Ledovém paláci tak navázali na prosincovou výhru 4:2 v rámci Euro Hockey Tour. „Máme Rusy docela přečtené, stejně jako máme i trochu štěstí," bránil se Vůjtek přehnané euforii.

„Rusové jsou silní, dostali nás pod tlak, ale přežili jsme krizový moment na konci druhé třetiny, kdy už kluci na ledě chodili po kolenou," vracel se Vůjtek k fázi hry, kdy český tým skoro tři minuty neopustil obranné pásmo a jen s vypětím všech sil neinkasoval.

„Hráli jsme hodně obětavě a všichni kluci odvedli víc než stoprocentní výkon. Pomohl nám první gól, který byl tečovaný. Navíc Furch jejich šance perfektně pochytal. Vyhráli jsme zaslouženě," mínil Vůjtek.

Proti Lotyšům se role obrátí, ví Vůjtek

Proti Rusům se v sestavě objevilo hned třináct hráčů, pro které byl zápas premiérou na světovém šampionátu. Trenér ale nebyl překvapený, jak se s náročným testem popasovali. „Zvedali se během celého roku. Hráli stabilně a teď se nám to ukázalo jako výhoda, že jsou vyhraní," těšilo Vůjtka.

Už dnes český nároďák čeká Lotyšsko, které v pátek padlo proti favorizovaným Švédům až po prodloužení. „Při troše štěstí měli i na vítězství. Vyjede proti nám těžký soupeř a my budeme v jiné pozici. Proti Rusům jsme byli outsider, teď budeme favorit. A to se ne vždycky hraje dobře. Kluci vědí, že jedno vítězství nic neznamená. Zkusíme sehrát zase dobrý zápas. Vůdcové týmu jsou rozumní a ukočírují si to," uzavřel Vůjtek.

Jan Škvor (Moskva), Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2016

Filtr článků - MS 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..