Nejen trenér Vůjtek musel po první třetině zvýšit hlas. A pomohlo to, přiznal Jeřábek

Moskva

Proti Švédům byl na ledě nepřehlédnutelný. Výborně si plnil defenzivní úkoly, obránce Jakub Jeřábek se navíc ve třetím utkání české hokejové reprezentace na mistrovství světa v Rusku asistencemi podílel na prvních dvou brankách svého týmu. A na ledě byl i pří vítězném zásahu Birnera.

Český obránce Jakub Jeřábek (vlevo) a švédský útočník Mikael Backlund.

Co se ve hře mužstva změnilo po prohrané první třetině 0:2?

Bylo důležité, že nám vydržely jezdit nohy, zbytečně jsme nevraceli puky do třetiny. Rychle jsme otáčeli hru, Švédové pak kolikrát nestíhali ani vystřídat a pak je to unavilo. Když se na to podívám, tak od druhé třetiny to byl náš nejlepší výkon na turnaji.

Tušíte, proč to nešlo i v úvodní dvacetiminutovce?

Nehráli jsme ani tak zle, jako naivně. Dělali jsme hloupé chyby i při naší přesilovce. Švédy jsme pouštěli do zbytečných brejků a oni je potrestali.

Musel trenér Vůjtek o přestávce zvýšit hlas?

Nejenom on. Museli jsme si k tomu něco říct i sami. A pomohlo to, na ledě to pak bylo znát.

K obratu jste přispěl i vy střílenou přihrávkou na Jana Kováře, který po ní vyrovnával na 2:2. Přesně takhle jste to zamýšlel?

S Honzou jsem toho už něco odehrál a vím, že když je na ledě, tak kouká a hledá si místo. Tečoval to parádně, bylo to ukázkové.

Cítíte, že vaše sebevědomí zápas od zápasu stoupá?

Je to tím s jakými spoluhráči hraju. Když nastupujete s hráči jako je Pleky, Červus nebo vzadu Michal Jordán, sebevědomí roste. To pak každým střídáním vidíte, jak dané situace vyřešit. Kdy si něco dovolit, kdy to naopak hrát jednoduše.

Po třech zápasech máte osm z devíti možných bodů. Čekali jste, že by vám začátek šampionátu mohl tak parádně vyjít?

Vy (novináři) jste to asi taky nečekali, co? (směje se)

Lidé doma v Česku jsou v euforii. Souhlasíte, že po skalpech Rusů i Švédů stoupají ambice národního týmu?

Asi jo, ale je to velká zodpovědnost. Čekají nás další těžké zápasy a nebude lehké výhry potvrdit.