Rubriky:

MS 2016

Nadšení, gejzír radosti. Fanoušky po senzačním obratu zavalila euforie, věří ve finále

10. května 2016 10:33 - Praha

U televizí, v restauracích, hospodách, barech, náměstích. Na mnoha místech České republiky fanoušci opět na dálku vydatně podporovali hokejovou reprezentaci během jejího třetího vystoupení na mistrovství světa. V pražských Riegrových sadech se v pondělí večer sešly u velkoplošné obrazovky davy příznivců, kteří během zápasu s týmem Tre Kronor vytvořili znovu parádní atmosféru. A po výtečném výkonu Vůjtkova výběru odcházeli domů nadšení.

Žaneta Dernerová, Dominik Hejbal, Sport.cz

Češi, Češi! znělo zaplněnými Riegrovými sady. Fandové během napínavého souboje se Švédy vytrvale povzbuzovali a neztráceli optimismus ani po nevydařené úvodní dvacetiminutovce, kterou národní tým prohrál 0:2.

Čeští hokejisté se jim za podporu odvděčili náramně. Proti jednomu z favoritů šampionátu předvedli úžasný obrat a po vítězství 4:2 mají nakročeno k prvnímu místu ve skupině A.

"První třetinu nás sice Švédové tlačili, ale v druhé jsme byli úžasní. Obrana funguje, když jsme pod tlakem, dokážeme hrát, prostě perfektní tým," liboval si jeden z fanoušků, které zavalila vlna euforie.

Nepochybují o tom, že hokejisté po čtyřech letech znovu získají cenný kov, řada z nich dokonce věří i v ten nejcennější. "Máme na to. Uvidíme, zatím je to rozjeté dobře," říká spokojeně jeden z mladíků. "Na finále určitě. S Kanadou to bude boj, ale mohli bychom to dát," přidává svůj pohled další fanda.

Srdce jako hlavní zbraň

Dosavadní výkony národního týmu v Moskvě mají u fanoušků pozitivní ohlas. "Velká změna je v kombinaci. Dřív jsme hráli jednoduchý hokej, teď dokážeme kombinovat," těší fanoušky.

A co je hlavní česká zbraň? "Srdce," má jasno jedna z fanynek.

Český tým má nyní na turnaji dva dny volna, ve čtvrtek ho od 15.15 čeká zápas s houževnatým Norskem.

Jan Švanda, Sport.cz

Jak dopadnou čeští hokejisté na letošním MS v Rusku?

Zrušit


Časová osa: MS 2016

Filtr článků - MS 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..