Rubriky:

MS 2016

Živě

Ovečkin a spol. po vyřazení Washingtonu zřejmě zamíří na MS

11. května 2016 09:59 - Moskva
(Aktualizováno: 11. května 2016 17:31)

Ruská sborná se i na domácím šampionátu zřejmě dočká své momentálně největší hvězdy. Jen pár hodin po vyřazení Washingtonu Capitals od Pittsburghu v konferenčním semifinále NHL potvrdil ruský svaz, že do Moskvy dorazí útočník Alexander Ovečkin.

 

Charles Leclaire, Reuters

Kouč Oleg Znarok později vyjádření mírně korigoval. Ale stále je pravděpodobné, že kromě Ovečkina mají tým posílit také další hráči Capitals Jevgenij Kuzněcov a Dmitrij Orlov.

Zatím však není jasné, kdy by mohli na šampionátu nastoupit. "Ještě jsme s nimi nemluvili. Dnes, nebo zítra budou mít schůzky a prohlídky. Pokud bude vše v pořádku, další den by přiletěli," řekl Znarok po dnešním odpoledním tréninku sborné.

Rusové čekali i na útočníka New Yorku Islanders Nikolaje Kuljomina, jehož ihned po vyřazení Ostrovanů povolali. Dvojnásobný světový šampión však neprošel u klubových lékařů.

Rusové na soupisku zatím zapsali 20 hráčů, mohout tak doplnit ještě pět hokejistů. Jedno místo je ale rezervováno pro třetího brankáře. Na dopsání zatím ale čeká například i Alexandr Radulov.

Znarok dnes zároveň prozradil, že sborná čeká na výsledek sedmého zápasu série mezi Dallasem a St. Louis, po kterém bude volný Valerij Ničuškin, nebo Vladimir Tarasenko.

Rusové si na mistrovství spravili po porážce s Čechy chuť výhrami nad Kazachstánem a Lotyšskem, další utkání sehrají ve čtvrtek proti Dánsku.

roj, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2016

Filtr článků - MS 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..