Rubriky:

MS 2016

Živě

Vůjtkovi gratulovala k narozeninám celá hala! Moc pěkné gesto, těšilo trenéra

17. května 2016 15:55 - Moskva

Když hlasatel utkání v průběhu druhé třetiny proti Švýcarsku nejprve v ruštině a pak i angličtině oznámil, že Vladimír Vůjtek právě dnes slaví své 69. narozeniny, začali fanoušci v moskevském Ledovém paláci kouči české hokejové reprezentace mohutně aplaudovat.

 

Roman Vondrouš, ČTK

„Byl jsem tak zabraný do hry, že jsem si toho paradoxně ani nevšiml. Říkali mi to až kluci v kabině. Musím říct, že to bylo od pořadatelů turnaje pěkné," řekl po výhře 5:4 spokojený Vůjtek.

Ještě aby mu úsměv na tváři nehrál. Reprezentace má jistotu, že se pro čtvrtfinále nemusí stěhovat do Petrohradu a odehraje ho proti Spojeným státům americkým v Moskvě. Navíc Češi vyhráli skupinu A.

„Nejlepší dárek mi kluci dali vítězstvím a tím, že vyhráli skupinu, což je pro nás dost důležité," uvedl Vůjtek, jemuž hráči v šatně poblahopřáli a dnes odpoledne ještě dostane v Českém domě dort a další dárek.

Vůjtek: Ráno mě začaly budit esemesky

Vůjtek hned od rána věděl, že právě dnes slaví narozeniny. „Musel jsem si to uvědomit. V sedm hodin ráno mě začaly budit esemesky, hned po ránu jich došlo opravdu hodně. Je vidět, že u nás lidi vstávají brzo," smál se Vůjtek a na otázku, jestli narozeniny večer oslaví u sklenice vína, se rozchechtal znovu. „Večer? Myslím, že už odpoledne," odvětil dobře naladěný trenér.

Utkání na mistrovství světa v den svých narozenin nezažil poprvé. „Nejkrásnější zápas šampionátu jsem koučoval 17. května 2012 proti Kanadě," připomíná čtyři roky staré utkání, kdy stál na střídačce Slováků. Ti tehdy výběr Javorového listu v Helsinkách porazili 4:3 a nakonec došli až ke stříbrným medailím.

„Ten zápas s Kanadou byl pro mě i takovou osobní satisfakcí po patnácti letech," narážel trenér na šampionát 1997, kdy Kanaďané v zákeřné bitce způsobili Vůjtkovu synu Vladimírovi otřes mozku a vyřadili ho z turnaje.

Jan Škvor (Moskva), Sport.cz

Časová osa: MS 2016

Filtr článků - MS 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..