Dvacítka podlehla i Rusům a skončí poslední

VAASA

Čeští hokejisté do dvaceti let neuspěli ani ve svém posledním utkání na turnaji čtyř zemí ve Finsku a podlehli Rusku 1:5. Na celé akci nezískali ani bod a skončí stejně jako v září v Rusku poslední bez ohledu na výsledek závěrečného duelu mezi Finskem a Švédskem, který se hraje od 15:30.

Čeští juniorští hokejisté na střídačce národního týmu - ilustrační fotografie.

První nepříjemností v utkání pro výběr kouče Miloslava Hořavy bylo vynucené střídaní brankářů již v sedmé minutě, kdy Lukáše Cikánka musel nahradit Lukáš Daneček. V dalším průběhu duelu pak Češi doplatili stejně jako v předchozím utkání se Švédy na nedisciplinovanost. Celkový poměr vyloučených byl 6:12 a Rusové potrestali každé třetí soupeřovo provinění proti pravidlům.

Skóre otevřel při výhodě dvou hráčů v poli Čerepanov na konci úvodní třetiny, ve 23. minutě ukončil předčasně trest Bohdana Višňáka Kurbatov. I přes následné rychlé snížení Jakuba Sklenáře šli Rusové podruhé do kabin za dvoubrankového vedení, neboť potrestané držení hole Petra Strapáče zužitkoval znovu Kurbatov. V závěrečném dějství dovršili debakl mladých Čechů během 156 vteřin Poljušin a Gordějev.

Rusko - Česká republika 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Branky: 23. a 37. Kurbatov, 18. Čerepanov, 46. Poljušin, 49. Gordějev - 24. Sklenář.
Finsko - Švédsko 6:5 (2:1, 3:2, 1:2)