Rubriky:

MS 20

Mladíkům chyběl proti Kanadě její důraz před brankou

27. prosince 2007 06:00 - PARDUBICE

Hokejisté Kanady dali rázně najevo, že to s útokem na čtvrté zlato po sobě z juniorských mistrovství světa myslí vážně. Ve středečním vstupu do turnaje si poradili v Pardubicích s domácím týmem 3:0 a nenechali nikoho na pochybách, že jim nálepka největšího favorita patří právem. Český tým byl sice hnán dopředu skvělou atmosférou v hledišti, ale v atraktivním zápase hrál druhé housle.

"Byl jsem až překvapen kvalitou toho zápasu a jsem rád, že hráči odvedli maximum. Ale musíme se ještě zlepšovat, především ve střelbě a důrazu před brankou. Když nedáme góly, těžko můžeme zápas vyhrát," byly první reakce trenéra českého týmu Miloslava Hořavy po zápase s Kanadou.

MS juniorů na Sport.cz: Česko - Kanada:
ON-LINE Česko - Kanada
REFERÁT Čeští junioři v tvrdé řežbě nedali Kanadě ani gól
OHLASY Mladíkům chyběl proti Kanadě jejich důraz před brankou
VORÁČEK Od druhé třetiny jsme se začali zbytečně bát

Na první dojem se mohlo zdát, že jej výsledek příliš nezaskočil, i když by pochopitelně bral výhru. "Kdybychom vyhráli, mohlo dojít k určitému uspokojení. To se nestalo, je třeba pracovat dál. Však jsem také nikdy nechtěl mluvit o tom, že bychom mohli patřit k favoritům turnaje," snažil se Hořava zůstávat při zemi.

Chybí kontakt se zámořským hokejem

Jeho protějšek Craig Hartsburg si pochvaloval zápas i atmosféru v hledišti, vadila mu jen častá vyloučení jeho svěřenců. "Musíme ještě  zapracovat na tom, abychom nebyli tak často vylučovaní. Je třeba se přizpůsobit trendu pískání na turnaji," řekl a pochválil brankáře Berniera, jenž vychytal čisté konto. "Pochytal spoustu těžkých střel a svým klidem dodal mužstvu sebevědomí. Český tým hlavně v první třetině hrál skvěle," dodal.

"Myslím, že jsme je ze začátku trochu překvapili, první půlka zápasu byla velice dobrá," dodal k tomu český útočník Michael Frolík. "Pak jsme ale dostali gól v oslabení a už to nešlo. Chyběl nám důraz před brankou, měli jsme gólmanovi víc clonit ve výhledu. Tohle mají oni víc v krvi, při přesilovkách nám to chybělo," hledal český kapitán důvody neúspěchu.

Kanaďané hlavně od druhé třetiny zvýšili důraz v osobních soubojích a několikrát české hráče přišpendlili k mantinelu a nedarovali jim ani kousek prostoru. "Věděli jsme, že budou velmi nepříjemní a budou dohrávat všechny souboje. Takže mě osobně nijak nepřekvapili, škoda že jsme to nezvládli," tvrdil Frolík. "Potvrdilo se, že nám chybí kontakt se zámořským hokejem, abychom se s tím líp vypořádali," dodal na závěr kouč Hořava. Už ve čtvrtek se jeho svěřenci utkají s Dánskem.

Jirka G. Novák, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 20

Filtr článků - MS 20