Slovenská dvacítka roznesla na MS Lotyšsko

REGINA

Ve skupině A hokejového mistrovství světa hráčů do 20 let si první výhru připsali Slováci, kteří outsidery z Lotyšska porazili hladce 8:3. O všem podstatném rozhodla úvodní třetina, v níž svěřenci trenéra Štefana Mikeše udeřili pětkrát. Až za stavu 7:0 povolili svému soupeři zkorigovat výsledek, na další zdramatizování duelu ale Lotyši neměli sílu ani hráčskou kvalitu.

Postup ze skupiny si prakticky zajistili Američané, kteří porazili Švýcary 3:0. Zámořský favorit se proti nováčkovi elitní skupiny pomaleji rozjížděl a Švýcaři byli ve své první třetině na turnaji dokonce střelecky aktivnější. Zbývajících 40 minut hry však vyhráli na střely Američané poměrem 38:8 a svou převahu vyjádřili také třemi góly.

Skupina A (Saskatoon):
USA - Švýcarsko 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 26. Kreider (Fowler, Stepan), 53. Donovan (Bourque, Palmieri), 57. Jenks (Warsofsky, Morin). Rozhodčí: Johansson (Švéd.), Šindler - Lederer (oba ČR), Schulz (Něm.). Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 12.853.
Slovensko - Lotyšsko 8:3 (5:0, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Pánik (Viedenský), 4. Pánik (Viedenský), 6. Viedenský (Pánik, Tatar), 14. Tatar (Šiška, Viedenský), 18. Gašparovič (Marinčin, Illo), 30. Rais (Bakoš), 34. Tatar (Pánik), 50. Illo (Gašparovič, Mlynarovič) - 34. Lipsbergs (Vigners, Kenins), 35. Bukarts (Freibergs), 51. Bukarts (Cinks, Vilkoits). Rozhodčí: Jeřábek (ČR), Laaksonen (Fin.) - Šichanov (Rus.), Suominen (Fin.). Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 12.648.