Hokejisté Slovenska vydřeli na úvod MS juniorů výhru nad Němci

BUFFALO

Hokejisté Slovenska do dvaceti let porazili ve svém úvodním zápase na juniorském mistrovství světa v Buffalu Německo 2:1 v prodloužení. Utkání rozhodl přesilovkový gól Marka Hriváka v 64. minutě.

Němci si tak na šampionátu připsali již druhou porážku, na úvod turnaje nestačili ve skupině A na Švýcary (3:4). Ani tentokrát přitom nebyli výrazně horším týmem, v první a druhé třetině měli dokonce výraznou střeleckou převahu.

Gólman Dominik Riečický ale podal velmi dobrý výkon, připsal si 47 úspěšných zákroků a v závěru první části dokonce zlikvidoval i trestné střílení Toma Kühnhackla, syna legendy německého hokeje. Košický brankář kapituloval pouze v závěru druhé třetiny, kdy jej překonal Hauner a vyrovnal na 1:1.

Rozhodlo se v prodloužení, ve kterém Hrivák potrestal faul Thomase Brandla.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Buffalu a Lewistonu:
Skupina A (Buffalo):
Slovensko - Německo 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Pánik (Jánošík, Preisinger), 64. Hrivík (Pánik, Kudrna) - 37. Hauner (Mapes). Rozhodčí: Kadyrov (Rus.), Clässon - Winge (oba Švéd.), Bláha (ČR). Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 12.942.