Výborný: Teď už nechci o hokeji ani slyšet

Na svůj dvanáctý světový šampionát nebude David Výborný vzpomínat v dobrém. Čeští hokejisté opustili mistrovství světa v Moskvě po čtvrtfinálové prohře s Ruskem, i když ještě v úvodu třetí třetiny drželi se soupeřem krok. "Po druhém gólu Rusové ovládli hru a pak už jsme na ně neměli," přiznal po utkání český kapitán.

Co řeknete o posledním zápasu s Ruskem?

Čtyřicet minut jsme hráli vyrovnanou partii. Po druhém gólu Rusové ovládli hru a pak už jsme na ně neměli.

Byla to velká rána ten druhý gól hned po 23 vteřinách třetí třetiny?

Určitě. Chtěli jsme co nejdéle hrát na 0:0, to se nám víceméně skoro povedlo, vedení 1:0 zase tolik neznamenalo. Tohle nás dostalo hodně do kolen a už jsme se z toho nedostali.

Co rozhodlo o tom, že jste ani jednou neskórovali?

Nevycházely nám přesilovky, ve třetí třetině už jsme se ani neudrželi v útočném pásmu.

Co bylo strategií týmu před zápasem?

Věděli jsme, že ta jejich obrana není zase tolik dobrá. A že jejich obránci dělají chyby. Jenže my jsme je nepřinutili ty chyby udělat, snad kromě prvních minut ve druhé třetině. To si myslím, že jsme hráli velice slušně.

V čem byste viděl největší rozdíl mezi tím současným týmem a loňským výběrem v Rize?

Taky jsme prohrávali, ale vždycky jsme dokázali dát gól, který nás zase dostal do zápasu. Když Rusové odskočí o dvě nebo tři branky, tak se proti nim hrozně těžko hraje. Rusové byli prostě tentokrát lepší.

Čím to bylo, že jste přestali dávat branky?

Nevím. Loni jsme také neměli nějaké superstřelce, ale dávali jsme ty branky v pravý moment. Tady nám v prvních zápasech vyšlo všechno, na co jsme sáhli, ale v těch důležitých chvílích se nám nedařilo.