Autor hattricku Eliáš chválil centra Hlinku

Český tým na hokejovém mistrovství světa v Kanadě podlehl Rusku 4:5 po prodloužení, přesto odehrál kvalitní utkání. Hattrickem se blýskl Patrik Eliáš. "Já na to nejsem moc zvyklý, aby mi to dával někdo před prázdnou branky. Jarda hrál skvělý zápas. Je to chytrej, technickej hráč, nebojí se na puku," pochválil útočník New Jersey svého parťáka z útoku Jaroslava Hlinku.

Tým předvedl parádní výkon, vy jste nastřílel tři góly, ale Rusové přesto vyhráli. Cítíte zklamání?

Je to ve mně namixované, protože jsme odehráli velmi dobrý zápas. Já se těšil, protože o Rusech každý mluví jako o favoritech na zlato. Věděli jsme, že mají ohromně talentované hráče, ale my jsme se jim vyrovnali. Jsou ale věci, které nemůžete ovlivnit, jako třeba posuzování faulů. Hráli jsme dobře přesilovky, ale musíme zlepšit oslabení. V prodloužení jsme nešli za vítězstvím, zbytečně jsme odhazovali puky. Místo abychom byli trpěliví...

Stěžoval jste si na sudí...

Držení, sekání se nepískalo. Zakřičela střídačka nebo fanoušci, kteří měli převahu čili Rusové, a rozhodčí už pískal.

Byl to váš nejlepší zápas v národním týmu?

Jeden z lepších. Na Světovém poháru 2004 to bylo ještě lepší.

Jak jste si rozuměl s Hlinkou na centru?

Já na to nejsem moc zvyklý, aby mi to dával někdo před prázdnou branku. Jarda hrál skvělý zápas. Je to chytrej, technickej hráč, nebojí se na puku. Hrozně mile mě překvapil.

Těšil jste se, jak si v národním týmu zakombinujete. Teď se vám to splnilo.

Je to radost, tolik se nenahazuje. Jsem rád.