Rubriky:

MS 2010

U Koukalů se bude slavit, Sáblíková ocenila bojovnost týmu

24. května 2010 11:51 - PRAHA

Za ohromný úspěch označil běžec na lyžích Martin Koukal triumf českých hokejistů na mistrovství světa v Německu. Pro finišmana bronzové olympijské štafety z Vancouveru má titul o to větší cenu, že jeho bratr Petr byl pevnou součástí týmu, který šampionát vyhrál.

 

Radek Petrásek, ČTK

Rychlobruslařka Martina Sáblíková nestihla finále od začátku, ale konec viděla a ocenila bojovnost hokejistů.

"Je to bomba, ohromný," řekl Koukal, který sledoval finále v televizi v Třeboni, kde byl v lázních. U obrazovky byla i dvojnásobná olympijská vítězka Sáblíková, i když začátek finále nestihla. "A byla jsem dost překvapená. Zapla jsem to, když bylo odehráno 26 vteřin, a koukám, že už vedeme," uvedla rychlobruslařská hvězda.

Martina Sáblíková na tiskové konferenci v PrazeMartina Sáblíková.foto: Právo/Milan Malíček

Sáblíková ocenila fakt, že všichni hráli týmově. "Bojovali. Hrál jeden za druhého a řekla bych, že nikdo nevyčníval. Šli do toho od začátku až do konce," řekla rychlobruslařka, která týmu po finále poslala společně s trenérem Petrem Novákem gratulaci přes mobil. Odpověď od generálního manažera Františka Černíka dostala ještě v noci.

Zatímco Koukalova manželka Vanda věřila ve zlato českého týmu už týden před koncem turnaje, sám běžec si byl jistý od stavu 2:0 ve finále. "Kluci hráli organizovaně, zodpovědně, a když dali druhý gól, tak už jsem věděl, že to nepustí," řekl Koukal. S bratrem si po finále vyměnili jen textové zprávy, telefonát plánují během dneška a později i oslavu.

"Brácha je nesmrtelný"

V závěrečné třetině Koukalovi u televize zatrnulo, když byl jeho bratr sražen ruským hráčem a zůstal ležet na ledě. "Není to příjemný, ale pár takových momentů už jsem viděl," řekl lyžař. O bratra se nebál. "On je skoro nesmrtelný, všechno přežije."

Martin Koukal před odletem do Kanady na olympijské hryMartin Koukal je na bráchu pyšný.foto: Právo/Milan Malíček

Běžec Koukal a hokejista Koukal jsou nyní bezpochyby nejslavnější bratrskou dvojicí v republice. Martin má bronz z olympiády a Petr zlato z mistrovství světa. "No, jsme dva mistři světa," připomněl Martin Koukal svůj titul z volné padesátky ve Val di Fiemme 2003. "Ve Žďáru nad Sázavou je dost mistrů světa. Vampola, Rolinek, brácha, já a Sáblíková. Prostě dobrá značka," smál se běžec.

Z úspěchu krajanů měla Sáblíková velkou radost. "Bylo to výborné. Všichni za tím šli od začátku a možná i proto, že jim chyběli hráči z NHL, tak chtěli dokázat, že hokej u nás je na vysoké úrovni. A podařilo se jim to," uvedla trojnásobná medailistka z Vancouveru.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MS 2010

Filtr článků - MS 2010


Podsekce:

                 

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..