Čeští soupeři Norsko a Francie v generálkách na MS prohráli

Soupeři českých hokejistů v základní skupině C mistrovství světa v Německu své úterní generálky prohráli. Francie podlehla 1:3 Spojeným státům americkým, Norsko si odvezlo porážku 0:4 ze Švýcarska.

Jediný gól Francie, proti níž v neděli 9. května český tým šampionát zahájí, vstřelil v první třetině útočník Yorick Treille, jenž se po působení ve Vítkovicích přesune v příští sezoně do pražské Sparty. Favorizované USA skóre otočily díky dvěma trefám Okposa a jedné Johnsona.

Norsko, s nímž se svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky utkají v úterý 11. května, bylo ve švýcarském Kreuzlingenu bez šance prakticky už po první třetině, v níž třikrát inkasovalo.

Závěrečného soupeře Čechů ve skupině (čtvrtek 13. května) Švédsko čeká generálka proti Dánsku ve středu.

Hamburk: Německo - Kanada 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 3. Felski - 11. a 41. Perry, 27. Bourque, 55. Stamkos.
Kreuzlingen: Švýcarsko - Norsko 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Branky: 5. Monnet, 6. Hirschi, 12. Déruns, 24. Christen.
Amiens: Francie - USA 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 12. Treille - 25. a 48. Okposo, 33. Johnson.