Rubriky:

MS 2012

Kindl odmítl jet na MS. Do nominace se vrací Krejčík

30. dubna 2012 09:32 - Praha
(Aktualizováno: 30. dubna 2012 09:53)

Sotva trenér Alois Hadamczik oznámil nominaci na hokejové mistrovství světa, už v ní musel udělat změnu. Start na MS si totiž rozmyslel obránce Jakub Kindl. Bek Detroitu, který neměl jisté místo v základní sestavě, se trenérům omluvil a rozhodl se připravovat na příští sezónu. Na jeho místo byl povolán Jakub Krejčík ze Slavie.

 

Václav Šálek, ČTK

Pětadvacetiletý obránce se kouči Aloisi Hadamczikovi omluvil v neděli večer po zveřejnění nominace. "Rozleželo se mu to v hlavě a přišel se omluvit s tím, že si uvědomil, jakou má šanci hrát, a že se bude radši připravovat na další sezónu," řekl generální manažer Slavomír Lener.

Kindl nefiguroval mezi šesti obránci, které má vedení reprezentace v plánu zapsat na začátku turnaje na soupisku. Musel by tak v dějišti turnaje trénovat s týmem a čekat, zda dostane šanci v průběhu šampionátu.

Na MS si nemusel vůbec zahrát

"Nebyl v kategorii hráčů, kteří mají garantované místo na soupisce," potvrdil Lener. Vzhledem k tomu, že Hadamczik chce čekat na vývoj druhého kola play-off zámořské NHL a navíc se nevzdal myšlenky, že by tým v průběhu turnaje doplnil Zbyněk Michálek z Pittsburgu, byla i velmi reálná možnost, že by si Kindl na MS vůbec nezahrál.

Někdejší juniorský reprezentant si připsal první starty za seniorský národní tým v Brně na závěrečném turnaji seriálu Euro Hockey Tour. "Poděkoval nám, že mohl s klukama trénovat, hrát a udělat další krok do reprezentace. Pozvánky si váží," ocenil Lener Kindla, který od roku 2004 působí v zámoří.

Místo rodáka ze Šumperka byl do týmu povolán Krejčík, kterého původně Hadamczik z nominace v neděli ráno vyřadil. Obránce Slavie se k reprezentaci připojí na úterním srazu v Praze a bude čekat, zda se dostane na soupisku. Aktuálně je v kádru 26 hráčů, na turnaji se jich může představit pětadvacet.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2012

Filtr článků - MS 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..