Rubriky:

MS 2012

VIDEO: Hokejový pták začne v pátek rozdávat energii. Startuje mistrovství světa

30. dubna 2012 14:43 - Praha

Každé hokejové mistrovství světa má svého maskota. Nejinak tomu bude i ve Finsku a ve Švédsku, kde startuje světový šampionát tento pátek. Hockey Bird vstoupí na scénu. Pták, který údajně nepohrdne oplatky a jahodovým džemem.

Maskot s hokejkou bude provázet fanoušky po celou dobu šampionátu. Nevyhne se ani pátečnímu zahajovacímu utkání české reprezentace, která začíná cestu za medailí proti Dánsku.

Podle pořadatelů byl Hockey Bird nalezen na plovoucí kře v Baltském moři. Při výšce 185 centimetrů váží 108 kilogramů a s největší pravděpodobností hraje levého obránce. Mezi jeho oblíbené kratochvíle patří tvrdá rocková hudba, rád si pochutná na krabích tyčinkách.

„Být součástí světového šampionátu v hokeji je pro nás něco nového, ale myslíme si, že Hockey Bird zapadne. Je to první Angry Bird, který unikl z herního prostoru. Jeho úkolem je dodat ptačí energii tomuto velkému sportovnímu svátku," řekl Toni Kysenius, který je autorem maskota z populární hry Angry Birds.

Český národní tým bude na severu Evropy obhajovat třetí příčku, bronz získala reprezentace pod vedením kouče Aloise Hadamczika loni na Slovensku. „Fantastická volba. Angry Birds je finská a po celém světě známá hra," přidal se Mika Sulin z organizačního výboru mistrovství světa.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2012

Filtr článků - MS 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..