Rubriky:

MS 2012

Švédský tisk chválí Tre Kronor za "stabilní vítězství", Češi prý nejsou kandidáty ani na medaili

6. května 2012 09:57 - Stockholm

Radost z vítězství vlastního týmu a zklamání z výkonu české reprezentace jsou hlavními momenty referátů švédských médií o sobotním večerním zápase na hokejovém mistrovství světa. Podle komentátorů televizní stanice TV4, která šampionát v největší skandinávské zemi vysílá, zatím podle toho, co na turnaji předvedli v úvodních dvou zápasech, Češi nepatří nejen mezi kandidáty na zlato, ale ani na ostatní medaile.

 

Michal Doležal, ČTK

Deník Svenska Dagbladet věnuje zvláštní pozornost tomu, že zápas nerozhodla žádná ze žlutomodrých hvězd hrajících v NHL, ale hráč domácí nejvyšší ligy Joel Lundqvist, který vstřelil třetí švédský gól. "Myslel jsem, že střela šla jen do břevna, a že to byl gól, jsem pochopil až z jásotu ostatních," cituje list šťastného střelce. Zároveň připomíná, že právě Lundqvist byl mezi těmi, kdo v přípravě na MS prošli nešťastnou sérií šesti švédských porážek v řadě a jejichž start na MS byl výrazně zpochybňován. Nyní je ale kritika zapomenuta.

Tisková agentura TT označila výkon severského celku jako stabilní a imponující. Tre Kronor podle ní prožily "vzletovou fázi na rudých křídlech", neboť úvodní dva ze čtyř gólů vstřelili hráči Detroitu Red Wings Johan Franzén a Niklas Kronwall. Na druhé straně však agentura chválí i oba švédské debutanty na MS - osmnáctiletého Jonase Brodina a o rok staršího Johana Larssona.

Večerník Aftonbladet vyzdvihl skutečnost, že publikum v téměř zaplněné hale Globen odměnilo výkon "Tří korunek" již před koncem zápasu potleskem vstoje. Tento obraz kontrastoval s vidinou diváckého fiaska, které pořadatelé odvraceli radikálním snížením cen vstupenek jen pár hodin před zápasem.

"Dnes začal šampionát doopravdy. Hokejový svaz byl donucen šokově snížit ceny a výsledek se dostavil," píše list s dodatkem jednoho ze svých reportérů: "Je těžké uvěřit tomu, že šlo o stejný šampionát jako o den dříve." Zaplněné hlediště si pochvalovali i švédští hráči.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..