Francie - Kazachstán 6:3Francie díky povedenému nástupu porazila Kazachstán 6:3

41. Žajlajov 4 : 3
52. Bellemare 5 : 3
57. Hecquefeuille 6 : 3

Helsinky

Hokejisté Francie si připsali v druhém vystoupení na letošním mistrovství světa na konto první body, když v základní skupině v Helsinkách porazili Kazachstán 6:3. Francouzi rozhodli o výhře vydařeným vstupem do utkání, když na konci 15. minuty vedli již 3:0. Dvě branky vítězů vstřelil bek Kevin Hecquefeuille, po třech kanadských bodech si připsali Julien Desrosiers a kapitán Laurent Meunier.

Hokejisté Francie se radují z branky proti Kazachstánu.

Právě Hecquefeuille byl hráčem, který po úvodních zahřívacích minutách pohnul skórem jako první, když v přesilovce procedil puk za záda gólmana Ivanova. Když dvě a půl minuty poté udeřil tečovanou ranou Besch a na konci 15. minuty zvýšil na rozdíl tří gólů Sacha Treille, ujel Ivanov z brankoviště a nechal se vystřídat Jeremejevem. Ještě do přestávky dostal Kazachy alespoň částečně zpět do hry Krasnoslobodcev.

Když se krátce před polovinou utkání prosadil dorážející Desrosiers, zdálo se, že všechny trumfy mají v rukách Francouzi, jenže situaci jim hned vzápětí zkomplikoval autor třetího gólu Sacha Treille. Po zásahu na oblast hlavy a krku inkasoval trest na pět minut a do konce utkání, Kazachy tak čekala dlouhá přesilovka, kterou navíc ještě přiživil Meunier a gólman Huet s třemi spoluhráči před sebou náporu neodolal.

Gól Poliščuka Kazachy hodně povzbudil, což se projevilo hned 42 vteřin po začátku třetí třetiny, kdy dostal svůj tým na dostřel jediné trefy Žajlajov. Francouze ale poté podržel Huet a přečkali i další oslabení. Na začátku 52. minuty naopak přidal Bellemare další gól a výsledek nakonec orámoval po úvodním zásahu duelu Hecquefeuille.

Skupina A (Helsinky):
Francie - Kazachstán 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)
Branky: 9. Hecquefeuille (Meunier, Desrosiers), 12. Besch (Meunier), 15. S. Treille (S. da Costa, Bellemare), 28. Desrosiers (Y. Treille, Meunier), 52. Bellemare (Guttig, S. Da Costa), 57. Hecquefeuille (Desrosiers, Auvitu) - 18. Krasnoslobodcev (Dudarev, Starčenko), 34. Poliščuk (Troščinskij, Savčenko), 41. Žajlajov (Dudarev, Novopašin). Rozhodčí: Fraňo (ČR), Lärking (Švéd.) - Kilian (Nor.), Schulz (Něm.). Vyloučení: 7:7, navíc S. Treille 5 min. a do konce utkání - Savčenko 10 min. Využití: 3:2. Diváci: 8673.
Francie: Huet - Bachet, Hecquefeuille, Amar, Rouleau, Auvitu, Besch, Manavian - Y. Treille, Meunier, Desrosiers - S. Da Costa, Bellemare, S. Treille - Bertrand, B. Henderson, Guttig - Fleury, T. Da Costa, Roussel - Raux. Trenér: Dave Henderson.
Kazachstán: Ivanov (15. Jeremejev) - Novopašin, Jakovenko, Savčenko, Troščinskij, Litviněnko, Fadějev, Šemelin, Kolesnikov - Žajlajov, Upper, Puškarev - Starčenko, Dudarev, Krasnoslobodcev - Bumagin, Poliščuk, Romanov - Spiridonov, Savenkov, Rymarev. Trenér: Andrej Šajanov.