Dánsko - Itálie 3:4Italové se postarali o první překvapení MS, porazili Dánsko

25. Jensen 2 : 2
32. Jensen 3 : 2
34. De Marchi 3 : 3
61. Scandella 3 : 4

Italští hokejisté se postarali o první překvapení mistrovství světa, v základní skupině B ve Stockholmu porazili Dánsko 4:3 v prodloužení. Zápas rozhodl v čase 60:52 útočník Guilio Scandella.

Hokejisté Itálie oslavují branku proti Dánsku.

Favorizovaní Dánové, kteří v pátek značně potrápili český tým, měli v úvodu více ze hry, otevřít skóre se jim ale nepodařilo a v 15. minutě si notně zkomplikovali cestu za očekávanou výhrou. Nejprve totiž překonal brankáře Andersena pohotovou dorážkou Ansoldi a o 28 sekund později přidal druhý gól De Marchi.

Dánský tým dokázal odpovědět na začátku druhé třetiny, kdy již po 14 sekundách snížil Eller. Jesper Jansen poté v přesilovce vyrovnal, a když poté útočník Hamburku přidal třetí branku, zdálo se, že favorit zápas přece jen v relativním poklidu zvládne.

Jenže De Marchi svým druhým gólem vyrovnal a Italové, kteří se letos do elitní skupiny MS vrátili po roční přestávce, Dány dál trápili. Po Greenově chybě mohl na začátku třetí části zajistit Italům opět vedení Rocco, ale kapitán soupeře šanci následným faulem zastavil.

Z dvoubodové výhry se nakonec přece jen radovalo italské mužstvo, hned v první minutě prodloužení duel ukončil Scandella.

Skupina B (Stockholm):
Dánsko - Itálie 3:4 v prodl. (0:2, 3:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 21. Eller (F. Nielsen, J.B. Jensen), 25. J. Jensen (Green, D. Nielsen), 32. J. Jensen - 15. Ansoldi (Scandella), 15. De Marchi (Fontanive), 34. De Marchi (Scandella, Plastini), 61. Scandella. Rozhodčí: Boman (Fin.), Baluška - Valach (oba SR), Dědulja (Běl.). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 2878.
Dánsko: Andersen - Larsen, J. B. Jensen, D. Nielsen, Lassen, K. Jensen, M. Boedker, Hersby - Eller, F. Nielsen, Hardt - J. Jensen, Jakobsen, Madsen - Starkov, Lykkeskov, Green - Storm, Poulsen, Moller. Trenér: Per Bäckman.
Itálie: Bellissimo - Helfer, Egger, De Marchi, Plastino, Johnson, Larkin, Marchetti - Ansoldi, Tudin, Scandella - Fontanive, Rocco, Sirianni - Edwardson, Iannone, Insam - Iori, Felcetti, De Toni - Bernard. Trenér: Rick Cornacchia.