Rusko - Norsko 4:2Rusové bojovali s houževnatými Nory, roli favoritů nakonec zvládli

22. Dacjuk 1 : 0
28. Denisov 2 : 0
31. Ask 2 : 1
33. Kuljomin 3 : 1
36. Holtet 3 : 2
41. Pěrežogin 4 : 2

Ruští hokejisté zvládli na mistrovství světa roli favoritů a zdolali houževnaté Norsko 4:2. Seveřanům navíc sudí neuznali ve druhé třetině regulérní branku. Norové, kteří zatím na turnaji nemají ani bod, budou v pondělí třetím soupeřem českých reprezentantů.

Dvěma asistencemi se na výhře Ruska podílel Malkin, který se tak s pěti body vyhoupl do čela kanadského bodování celého šampionátu. Sborná dlouho čekala na první gól, teprve v 27. minutě prostřelil Voldena při přesilovce Dacjuk. Také druhou branku dali Rusové v početní výhodě, když na trestné lavici seděl Thoresen a skóroval Denisov.

Pak ale přišla pádná odpověď Norů. Ve dvojnásobné přesilovce snížil Ask a hned vzápětí se při pokračující početní výhodě trefil Skröder. Jenže sudí zcela regulérní branku neuznali. Místo srovnaného stavu brzy Norové znovu prohrávali o dva góly, neboť o minutu později navýšil ruské vedení Kuljomin. Norský vztek by se v tu chvíli dal krájet.

Když se Norové zklidnili, znovu se přiblížili Rusům na dostřel po trefě Holteta. Ale nezvládli vstup do závěrečné třetiny, po 40 sekundách se totiž trefil aktivní Pěrežogin. Šance pak měly oba týmy, ale ani Norové ani Rusové žádnou z nich nevyužili. Rusko tak má plný počet šesti bodů, Norové žádný. V pondělí od 16:15 hrají proti Česku.

Rusko - Norsko 4:2 (0:0, 3:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Dacjuk (Kalinin, Jemelin), 28. Denisov (Medveděv, Kuzněcov), 33. Kuljomin (Malkin), 41. Pěrežogin (Malkin) - 31. Ask (Holös, Thoresen), 36. Holtet (Skröder, Holös). Rozhodčí: Kurmann (Švýc.), Patafie - Morrison (oba USA), Arm (Švýc.). Vyloučení: 4:5. Využití: 2:2.
Rusko: Varlamov - I. Nikulin, Nikitin, Kalinin, Jemelin, Denisov, Medveděv - Popov, Malkin, Pěrežogin - Kuljomin, Dacjuk, Kuzněcov - Širokov, Těreščenko, Žerděv - Kokarev, Svitov, Ketov. Trenér: Zinetula Biljaletdinov.
Norsko: Volden - Tollefsen, Trygg, Bonsaksen, Holös, Solberg, Kaunismäki, Lökken Östli - Thoresen, Skröder, Hansen - M. Olimb, Bastiansen, Spets - K. Forsberg, Röymark, Holtet - Ask, K. Olimb, Martinsen - Kristiansen. Trenér: Roy Johansen.