Dánsko - Rusko 1:3Rusové porazili bez větších potíží Dány a ještě neklopýtli

3. Medveděv 0 : 1
5. Eller 1 : 1
14. Malkin 1 : 2
27. Kalinin 1 : 3

Hokejisté Ruska porazili na mistrovství světa v základní skupině ve Stockholmu Dánsko 3:1. Sborná, v jejímž dresu se opět střelecky prosadil Jevgenij Malkin, se v čele tabulky dotáhla na domácí Švédy. Oba vedoucí týmy ve čtyřech duelech neztratily ani bod.

Ruský hokejista Denis Kokarev a Dán Jesper Jensen před brankářem Simonem Nielsenem v utkání MS skupiny B.

Rusové se očividně snažili získat hned v úvodu klid a Kuzněcov brzy orazítkoval tyčku Nielsenovy branky. V čase 2:08 už mohl se spoluhráči slavit vedoucí gól, který obstaral přesnou ranou do horního růžku Medveděv. Už o dvě minuty později bylo ale vyrovnáno. Eller nahodil kotouč před branku, trefil brusli Nikulina a od něj skončil za Barulinovými zády.

Chvilku nato se musel ruský gólman vyznamenat, aby zažehnal nebezpečí po chybě svých spoluhráčů, kteří pustili do slibné šance Franse Nielsena. Převahu však měli Rusové, kteří se snažili hodně střílet. Poté, co brankář Dány několikrát zachránil, překonal ho dalším povedeným zakončením pod horní tyčku Malkin.

Druhou část vyhrála sborná na střely 20:8 stejně jako tu první a přidala i třetí uklidňující trefu. V 27. minutě Kuzněcov přenechal skvěle kotouč Kalininovi, který nechytatelnou bombou málem protrhl síťku v brance. Po polovině utkání mohl zvýšit Ketov, dobře provedený blafák ale nedotáhl ke gólové koncovce.

Ruský výběr následně nevyužil ještě některé příležitosti a ve třetí třetině už hodně zvolnil, což dávalo více prostoru bojujícím Dánům. Ti ve 45. minutě přežili bez úhony i trestné střílení Kuljomina, který byl zahákován v samostatném úniku. Zdramatizování zápasu nepřišlo ani po jediné přesilovce v celém souboji, kterou Rusové Seveřanům dopřáli.

Skupina B (Stockholm):
Dánsko - Rusko 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Eller - 3. Medveděv (Širokov, Žerděv), 14. Malkin (Pěrežogin, I. Nikulin), 27. Kalinin (Kuzněcov, Širokov). Rozhodčí: Brüggemann (Něm.), Johansson (Švéd.) - Dehaen (Fr.), Suominen (Fin.). Vyloučení. 3:1. Bez využití. Diváci: 2117.
Dánsko: S. Nielsen - Larsen, Lassen, D. Nielsen, M. Boedker, J. B. Jensen, Hersby, K. Jensen - Eller, F. Nielsen - Hardt, Green, Starkov - J. Jensen, Jakobsen, Madsen - Poulsen, Moller, Storm. Trenér: Per Bäckman.
Rusko: Barulin - I. Nikulin, Birjukov, Kalinin, Jemelin, Denisov, Medveděv, Nikitin, Rjasenskij - Popov, Malkin, Pěrežogin - Kuljomin, Dacjuk, Kuzněcov - Širokov, Těreščenko, Žerděv - Kokarev, Svitov, Ketov. Trenér: Zinetula Biljaletdinov.