Rubriky:

MS 2012

Že jsem překonal Jardu Jágra? Vždyť on bude hrát do padesáti, smál se Nedvěd

11. května 2012 09:32 - Stockholm

Vstřelil svůj první gól na mistrovství světa, čímž se mimo jiné stal nejstarším střelcem v historii šampionátů a překonal tím zápis svého letitého parťáka Jaromíra Jágra. "No jo, jenže on zase na mistrovství přijede - vždyť říkal že bude hrát do padesáti! A já pak budu muset hrát taky," smál se po zápase s Lotyšskem Petr Nedvěd.

 

Michal Doležal, ČTK

Nedvěd skóroval na MS jako čtyřicátník a jeho trefa stála za to. V 51. minutě převzal v jízdě přihrávku od Němce, jednou rukou přetlačil lotyšského beka a zakončil parádním blafákem. "Dostal jsem krásnou přihrávku a dostal se za beka. Soustředil jsem se na to, abych z toho vytěžil buď faul, nebo gól, tak jsem se snažil ´dupat´", popisoval po zápase svoji trefu.

"Neříkám, že tyhle situace pokaždý zvládám, protože dnešní brankáři už jsou vynikající a spíš v tomhle souboji mají výhodu - to není jako ve fotbale, kde se to dá jen špatně kopnout, ale věřil jsem si. Jak jsem se dostal za beka, tak jsem věděl, co chci udělat, a když jsem si brankáře položil, tak bylo jasné, že to musím vystřelit nahoru," pokračoval.

Vynadal si a vzápětí skóroval

Chvíli předtím přitom při jiné svojí šanci selhal a když se díval na videokostku nad ledem, aby zjistil, co udělal špatně, uviděl záběr na sebe sama a u toho údaj: 0 branek, 2 asistence. Jak to zahlédl, tak si český veterán od plic ulevil. Co říkal? "No přece, že je potřeba to změnit," smál se Nedvěd a zachoval tvář diplomata.

Při hodnocení hry českého týmu ve druhé třetině si ale nebral servítky. "Měli jsme dobrou první třetinu, ve druhý jsme zase trošku přestali bruslit a soupeř nás přehrával, tak jsme se pak zase trochu vyburcovali, protože jsme sami věděli, že ta druhá třetina stála s prominutím za h....," prohlásil Nedvěd, jehož trefa ale tým správně nabudila.

"Byl jsem rád, protože do konce třetiny už nezbývalo moc času a vypadalo to, že by se zase mohlo prodlužovat. Snad ten výkon pomůže nejen mně, ale snad i celýmu mančaftu. Už jen to, že jsme zase dali pár gólů," přeje si do dalších zápasů.

Jirka G. Novák, Stockholm, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..