Slovensko - Bělorusko 5:1Slováci nedali Bělorusku šanci. Čtyři góly za čtyři minuty a bylo po zápase

škv,likSport.cz

Slovenští hokejisté v sobotu na mistrovství světa proti Bělorusku nezaváhali. Tým vedený českým trenérem Vladimírem Vůjtkem porazil soupeře se skupiny A jasně 5:1. O všem rozhodly čtyři minuty druhé třetiny, kdy slovenští hráči vstřelili čtyři góly.

Nečekaná návštěva! Miroslav Šatan přepadává na běloruskou střídačku.

V sestavě Bělorusů se už objevili bratři Kosticynové, posily z Nashvillu. Naopak finský trenér Běloruska Heikkilä nemohl počítat s brankářem Mezinem, který v pátek tým bez vysvětlení opustil. Mezi tři tyče se tak postavil Vitalij Koval a hned od úvodu měl mnohem víc práce než jeho protějšek Laco.

V sedmé minutě Slováci svůj tlak přetavili ve vedoucí gól. Obránce Sekera si z modré čáry popojel blíž k brance a střelou zápěstím překonal Kovala, který přes chumel těl před sebou nic neviděl. S přibývajícími minutami Bělorusko hru i kvůli dvěma přesilovkám srovnalo, vyloženější šance ale stále nepřicházely.

Čtyřminutovka hrůzy

Jestliže po první dvacetiminutovce ještě Bělorusové mohli pomýšlet na bodový zisk, v druhém dějství jejich plány vzaly brzy za své. Ve 24. minutě zvyšoval na dvoubrankový rozdíl Radivojevič, čímž odstartoval běloruskou čtyřminutovku hrůzy.

O minutu později totiž přidal třetí gól Miklík, za dalších padesát vteřin lovil Koval puk ze sítě po Kopeckého střele z voleje a ve 27. minutě upravoval ranou do prázdné klece na 5:0 Mikúš. Korekce skóre se Bělorusové přeci jen dočkali, když uspěl Kaljužnyj po dorážce střely Andreje Kosticyna. Zdramatizování duelu však Bělorusko odmítlo samo. Po faulu na Kovryšina následovalo trestné střílení, Laco se ale zaskočit nenechal.

Začátek třetí třetiny patřil běloruským hokejistům, ale žádnou ze svých šancí nevyužili a stále prohrávali o čtyři góly. I Slováci si vytvořili šance, mohli navýšit svůj pohodlný náskok, ale oba brankáři byli bezchybní a v sobotním utkání se už skóre neměnilo. Slovensko si připsalo tři body do tabulky helsinské skupiny A.

Slovensko - Bělorusko 5:1 (1:0, 4:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Sekera (Baranka, Handzuš), 24. Radivojevič (Sekera), 25. Miklík (Mikúš, Tatar), 26. Kopecký (Radivojevič), 27. Mikúš (Tatar, Miklík) - 34. Kaljužnyj (A. Kosticyn, S. Kosticyn). Rozhodčí: Reiber (Švýc.), Levonen - Puolakka (oba Fin.), Kilian (Nor.). Vyloučení: 4:4, navíc Surový (SR) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 9032.
Laco - Sekera, Baranka, Graňák, Chára, Starosta, Vydarený, Sersen - Radivojevič, Handzuš, Kopecký - L. Hudáček, Surový, Šatan - Tatar, Mikúš, Miklík - Bartovič, Bližňák, Marcel Hossa. Trenér: Vladimír Vůjtek.
Koval - Korobov, Denisov, Kosťučenok, Goroško, Černook, Stasenko, Graborenko - Ugarov, Grabovkij, Stěpanov - S. Kosticyn, Kaljužnyj, A. Kosticyn - Kolcov, Kovyršin, Stas - Kulakov, Kitarov, Meleško - Michaljov. Trenér: Karri Heikkilä.