Itálie - Švédsko 0:4Švédové si po výprasku od Rusů spravili chuť s Italy

20. Kronwall 0 : 2
26. Karlsson 0 : 3
42. Landeskog 0 : 4

Stockholm

Hokejisté domácího Švédska porazili na mistrovství světa Itálii 4:0 a ve stockholmské skupině B se s 15 body dotáhli na vedoucí Rusko. Sborná má však k dobru nedělní zápas s českým týmem.

Švédsko poslal do vedení v šesté minutě Marcus Kruger a 48 vteřin před koncem první části přidal druhou branku Staffan Kronwall. V 26. minutě využil dvojnásobnou přesilovku Erik Karlsson a čtvrtou branku Tří korunek zaznamenal v úvodu třetí třetiny Gabriel Landeskog.

Sedm minut před koncem zápasu vystřídal Daniela Bellissima v brance Itálie Thomas Tragust. Další gól ale Švédové, kteří soupeře přestříleli 42:19, už nedali.

Mistrovství světa v hokeji:
Skupina B (Stockholm):
Švédsko - Itálie 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Kruger (Karlsson, Alfredsson), 20. S. Kronwall (Landeskog), 26. Karlsson (Zetterberg), 42. Landeskog (Eriksson, Zetterberg). Rozhodčí: Boman (Fin.), Bulanov (Rus.) - Morrison (USA), Semjonov (Est.). Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. Diváci: 8979.
Švédsko: Fasth - S. Kronwall, Brodin, Hjalmarsson, Karlsson, S. Kronwall, Hedman - Alfredsson, Persson, Hörnqvist - Stalberg, Krüger, Landeskog - Larsson, Järnkrok, Silfverberg - Eriksson, Zetterberg. Trenér: Pär Marts.
Itálie: Bellissimo (53. Tragust) - Plastino, De Marchi, Johnson, Larkin, Hofer, Egger, Marchetti - Ansoldi, Tudin, Scandella - Sirianni, Rocco, Fontanive - Insam, Felcetti, Iannone - Iori, De Toni, Bernard - Edwardson. Trenér: Rick Cornacchia.