Rubriky:

MS 2012

Byl to trapný výprask, píše německý tisk po blamáži s Čechy

16. května 2012 10:03 - Berlín

Blamáž, debakl, trapný výprask. Tak ve středu píše německý tisk o úterní porážce Německa 1:8 od hokejistů Česka na mistrovství světa. Sportovně přitom přiznává, že Češi byli o třídu lepší.

 

Petr Josek, Reuters

"Stejně jako proti Norům se německý tým nedostal už od začátku do hry a prezentoval se výkonem o třídu horším než Češi," napsal magazín Kicker a připomněl předchozí vysokou porážku německého výběru od Norska 4:12.

"V ofenzivě neškodní Němci nechávali bruslařsky i herně talentovaným Čechům znovu a znovu dostatek prostoru pro kombinaci a říkat, že si tím německé mužstvo stejně jako proti Norům podepsalo vlastní ortel, je zbytečné," poznamenal sportovní časopis k zápasu.

"Německo se rozloučilo dalším debaklem. Snaha po odčinění porážky od Norska nebyla u německého mužstva proti Čechům vůbec vidět. Kvalifikace na olympijské hry v roce 2014 tak zatím unikla," připomněl deník Die Welt stejně jako ostatní listy, že se německé reprezentaci nepodařilo na šampionátu naplnit hlavní cíl - přímo se kvalifikovat na olympijský turnaj v Soči.

"Hráli jsme nešťastně, zápas probíhal úplně mimo nás," zhodnotil výkon svých svěřenců trenér Německa Jakob Kölliker. "Byl to další debakl. S Čechy může člověk prohrát, ale to, co jsme předvedli, je velmi smutné," kál se také útočník Philip Gogulla.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MS 2012

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..