Bronz hokejistů slavily na Staroměstském náměstí stovky fandů

Zisk bronzových medailí na mistrovství světa po vítězství českých hokejistů nad Finskem 3:2 oslavovalo na pražském Staroměstském náměstí několik set oddaných fanoušků. I v horkém odpoledni mávali vlajkami, skandovali a poskakovali. Vedro přihrávalo fanoušky prodejcům piva, kteří jim hbitě servírovali kelímky s českým národním nápojem.

Fanoušci na Staroměstském náměstí v Praze při sledování duelu o bronz s Finy měli důvod k oslavám

Poslední vteřiny utkání odpočítávalo několik set hrdel na tradičním místě oslav českých sportovních úspěchů. Po závěrečném hvizdu rozhodčího propukli příznivci v jásot. Většina oslavovala hrdinu zápasu brankáře Jakuba Štěpánka. Při předávání medailí se potlesku dočkal každý hráč, na závěr aplaus neminul ani kouče Aloise Hadamczika.

Po slavnostním ceremoniálu, který ukončil vystoupení českých hokejistů na mistrovství světa, se část fanoušků odebrala k nejbližším stanicím metra či do přilehlých restaurací. Mnoho jich ale setrvalo na místě, aby si společně vychutnali medailový úspěch.